Za bezpieczeństwo wszystkich urządzeń odpowiada producent placów zabaw

To, że plac zabaw musi być bezpieczny dla dzieci wiedzą wszyscy, ale co to oznacza w praktyce? Producenci placów zabaw prześcigają się w tworzeniu nowych urządzeń, żeby były bardziej kolorowe i ciekawsze dla maluchów. Nie wszyscy dbają jednak, żeby były one maksymalnie bezpieczne. O takiej cesze może świadczyć certyfikat.

Certyfikaty i atesty – trzeba na to spojrzeć

Niezależnie od tego czy chcemy zamówić urządzenia dla swojego przydomowego ogródka czy powstaje nowy plac zabaw na osiedlu, należy patrzeć na to, jak producent placów zabaw dba o bezpieczeństwo dzieci. Najlepsi posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, które potwierdzają wysoką jakość i zapewniają inwestorów, że można im zaufać. Takie urządzenia nie mają wystających elementów, są również stabilne, a żadna z części nie ma prawa się oderwać. Oczywiście, niezależnie od tego jak wysokiej jakości wybraliśmy, musimy wziąć pod uwagę, że wszystko ma swoją gwarancję. A co więcej, o wszystko trzeba też dbać. Dlatego, jeśli zarządca nie będzie odpowiednio konserwować urządzeń oraz dbać o zabezpieczenie na przykład przed mrozem, to szybko stracą swoje właściwości i staną się niebezpieczne dla użytkowników. Dlatego wybór dobrych urządzeń to tak naprawdę połowa sukcesu.

Ciekawe i kolorowe wzory dla maluchów

Producent placów zabaw musi się postarać, żeby oprócz tego, że urządzenia są bezpieczne, angażowały również dzieci w długą zabawę. Dlatego ważny jest ich wygląd. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się tematyczne place zabaw. Najmłodsi mogą tym samym bawić się w zamku księżniczki, statku kosmicznym czy pirackim świecie. Wszystko to pobudza wyobraźnię i sprawia, że maluchy mogą bawić się tak jak lubią najbardziej czyli we wchodzenie w role. Plac zabaw musi być kolorowy, a także ciekawy. Im więcej barw i kształtów, tym lepiej. Co więcej, dzieci coraz częściej bawią się na urządzeniach, które stawiają im wyzwania. Są to wszelkiego rodzaju przejścia, sznury po których mogą się wspinać, czy ruszające się deski. Oczywiście, wszystko musi być odpowiednio zabezpieczone i nie stanowić zagrożenia. Szczególnie takie rzeczy są pożądane wśród starszych dzieci, które mają lepiej rozwinięte zdolności ruchowe.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *