Wycieraczki metalowe i inne funcjonalne narzędzia do utrzymywania czystości

Zastanawiasz się, w jaki sposób utrzymać porządek w swoim domu? A może jesteś właścicielem kamienicy i chcesz zaoszczędzić na sprzątaniu? W takim razie ten tekst jest dla Ciebie. Przeczytaj go i zobacz, czemu warto stawiać na wycieraczki metalowe.

Czemu warto stawiać na wycieraczki metalowe?

Wycieraczki metalowe mają to do siebie, że są bardzo funkcjonalne. Można je stosować zarówno na zewnątrz budynków, jak i wewnątrz nich. Podnoszą one standardy estetyczne pomieszczeń, korytarzy, tarasów, klatek schodowych, służą zarówno dużym jak i małym firmom. Stosuje się je we wszelkich miejscach, gdzie istnieje szczególne narażenie na nanoszenie brudu i błota do pomieszczeń. Chronią one podłogę przed brudem, przed piaskiem i tym podobnymi niechcianymi przez nas w pomieszczeniach elementami. Przez to zaś, że dają podłodze ochronę może ona funkcjonować dłużej i możemy ją użytkować przez dłuższy okres. Wycieraczki odpowiednio dobrane mają więc bezpośredni wpływ na to jak często musimy remontować i konserwować nasze podłogi. Są więc zakupem funkcjonującym przez wiele lat. Jak już zostało wspomniane powyżej wycieraczki dzieli się na zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwszą grupę stanowią maty ażurowe wykonane z gumy, posiadające duże otwory wpływające na dobre wycieranie butów. Tego typu mata jest bardzo trwała i posiada ogromną odporność na ścieranie, jak również na zmiany temperatur. Tego typu wycieraczki można również wykorzystywać w wersji, która polega na wpuszczaniu wycieraczki w podłoże. Powierzchnia płytek pokrywa się wówczas z powierzchnią wycieraczki – maty.

Co warto jeszcze wiedzieć na ten temat?

Do grupy wycieraczek zewnętrznych zalicza się także wycieraczki metalowe (wyposażone w specjalny typ syfonu wyłapującego wszelkie śmieci i nieczystości)/ tego typu wycieraczki mają elementy wykonane z polipropylenu, toteż należy je używać w miejscach niezadaszonych, takich które są narażone na atmosferyczne opady. Drugą grupę wycieraczek stanowią te, które są zlokalizowane wewnątrz budynków. Tu najczęściej stosuje się wycieraczki gumowo – aluminiowe. Ich elementy czyszczące osadzone są w nośnych profilach aluminiowych. Często posiadają uzupełnienie w postaci gumowych mat ażurowych. Istnieją również typy wycieraczek, które używane są zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Są to zazwyczaj wycieraczki wpuszczane w podłoże. Niektóre z nich posiadają metalowy fartuch, który umożliwia układanie ich w polbruku, płytkach oraz w podłożach z gniazdem wypustowym.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *