WC przenośne – rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych?

Osoby, które są na tyle chore, że muszą praktycznie cały czas leżeć w łóżku są bardzo ograniczone. Jednak na rynku można spotkać pewnie ułatwienia, które mają zapewnić im bezpieczeństwo i komfort w różnych sytuacjach. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czy przenośna toaleta to dobre rozwiązanie.

Przenośne WC – jakie zalety ma to rozwiązanie?

WC przenośne, toi toi – to urządzenie ma wiele nazw, ale najczęściej są używane te dwie. Wielu z nas kojarzy się ono z budowami lub imprezami plenerowymi. Jednak jest to rozwiązanie, które sprawdza się na wielu płaszczyznach i jest bardzo często wykorzystywane w domach spokojnej starości lub w ośrodkach dla osób niepełnosprawnych. Bardzo chętnie korzystają też z niego prywatne osoby. Jednak stawiają one raczej na przenośne krzesła WC. Co to jest krzesło toaletowe i jakie ma zalety? To produkt, który jest bardzo pomocny w opiece nad pacjentem, zmuszonym do stałego przebywania w łóżku lub korzystającego z wózka inwalidzkiego. W ten sposób chory może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne w siedzącej pozycji. Jest to nie tylko spore ułatwienie dla jego opiekunów, ale przede wszystkim dla chorego. W ten sposób może on zachować więcej prywatności i intymności. Poza tym jest to dla niego o wiele mniej krępująca sytuacja, dzięki czemu tak bardzo się nie denerwuje. Choćby z tego powodu warto stawiać na WC przenośne.

W jaki sposób myje się przenośną toaletę?

Wbrew pozorom umycie przenośnego WC nie jest trudnym zadaniem. Bez problemu poradzi sobie z tym każda osoba. Aby to zrobić wystarczy opróżnić pojemnik, a następnie go spłukać wodą. Co zrobić, by pozbyć się przykrego zapachu, który jest nieunikniony w tego typu urządzeniach? Wystarczy użyć odpowiedniego płynu lub zwykłego mydła.

Przenośna toaleta – gdzie jeszcze się ją wykorzystuje?

Jest wiele sytuacji, w których wykorzystuje się przenośną toaletę. Przede wszystkim są one spotykane na wszelkiego rodzaju budowach. Poza tym są one niezbędnym urządzeniem, które musi być na imprezach masowych i plenerowych. W końcu uczestnicy muszą mieć gdzie załatwiać swoje potrzeby. Coraz częściej są one spotykane na różnego rodzaju campingach, a nawet są zabierane w podróż. Są to tzw. przenośne toalety turystyczne, które bez żadnego problemu można zmieścić w bagażniku. Przydają się w szczególności, gdy jedziemy na wycieczkę z małymi dziećmi.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *