Villeroy & Boch umywalka designerska czy tradycyjna? Jaką lepiej wybrać?

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. Żeby dobrze się w niej czuć, trzeba ją stylowo urządzić. Wybór produktów ceramicznych jest ogromny: od całkowicie prostych modeli po kolorowe i niesztampowe.

Stylowe rozwiązania w zasięgu ręki

Nie ma jednoznacznej recepty na to co będzie dobrze lub źle wyglądało. Dużo zależy od indywidualnych upodobań i gustu. Sposobów na wyposażenie łazienki jest mnóstwo. Czasopisma zajmujące się wystrojem wnętrz poświęcają sporo stron właśnie tym pomieszczeniom. Co rusz pojawiają się nowe rozwiązania, które zachwycają i kuszą wzrok. Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek. Villeroy & Boch umywalka w stylu designerskim to wiele zalet, ale też pewne niedogodności. Plusy można wymieniać od ręki: atrakcyjny design, wielość kolorów, nietypowe kształty, oszczędność w eksploatacji – perlatory są tak skonstruowane, że pozwalają osiągnąć niskie zużycie wody. Są jednak rzeczy, które sprawiają, że przed podjęciem decyzji trzeba się jeszcze zastanowić. Nowoczesna ceramika jest przede wszystkim towarem luksusowym i z tego powodu jest droższa od tradycyjnych rozwiązań. Dostępne modele są limitowane. Z tego powodu w przypadku uszkodzenie mechanizmu dużo trudniej jest dopasować zamiennik. Czasem trzeba sprowadzać poszczególne części z zagranicy. Wiąże się to z dłuższym okresem oczekiwania i oczywiście większymi kosztami. W przypadku standardowych artykułów ceramicznych zazwyczaj wszystko można dostać od ręki. To znacznie bardziej użyteczne.

Nowoczesne wnętrze, ogromne możliwości

Produkowane artykuły ceramiczne można dopasować według własnego uznania, Możliwości jest naprawdę sporo. Niektórzy stawiają na nietypowy kolor i formę. Są też tacy, którzy wybierają niestandardowy materiał, np. Villeroy & Boch umywalka wykonana ze szkła. Można postawić na zautomatyzowane rozwiązania, np. samopuszczającą się deskę klozetową, baterię, która uruchamia się bezdotykowo. To tylko niektóre propozycje, które mogą ułatwić korzystanie z łazienki. Ale można też wybrać bardzo oryginalne pomysły dotyczące kolorystyki. Doskonale prezentują się czarne elementy na tle białych kafelek. Te z pozoru niepasujące do siebie barwy wyglądają bardzo interesująco i tworzą razem spójną całość. Trzeba jednak zachować umiar w doborze odcieni. Zdecydowanie więcej przestrzeni powinna być jasna. Ciemne elementy mogą występować, ale w mniejszej ilości. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze optycznie zmniejszają łazienkę, po drugie tworzą ponury klimat, w końcu po trzecie jest je znacznie trudniej utrzymać w czystości. Zacieki i powstający brud jest zdecydowanie bardziej widoczny w czarnych miejscach. Z tego powodu tego typu zestawienia kolorystyczne są jak najbardziej trendy, ale trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. To, w jaki sposób urządzimy łazienkę zależy przede wszystkim od naszego gustu i upodobań. Warto jednak poszukać inspiracji, np. w salonach łazienkowych, czy tez czasopismach poświęconych tematyce wystroju wnętrz.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *