Układanie kostki brukowej: jak stworzyć ogród marzeń?

Marzysz, by przestrzeń wokół domu zachwycała i cieszyła oko? Oprócz zasadzenia ciekawych drzew i oryginalnych roślin pomyśl o tym, by zadbać o chodniki pomiędzy zielenią. Kolorowa kostka brukowa to świetny sposób, by ciekawie zagospodarować ogród i sprawić, by był uporządkowany i schludny.

Stwórz projekt na miarę marzeń

Podłoże wykonane z kostki brukowej wygląda bardzo efektownie, a do tego jest trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Chodniki, w których łączy się różne kolory i tworzy ciekawe motywy wprawiają w zachwyt. Jedyne co ogranicza to wyobraźnia – przestrzenie są bardzo ciekawe i można w dowolny sposób łączyć elementy, tworząc oryginalne wzory. Żeby stworzyć jedyne w swoim rodzaju miejsce, trzeba skonsultować pomysł z projektantem. Należy powiedzieć mu, czego tak naprawdę oczekujemy i jaką mamy wizję ogrodu. Następnie otrzymamy przykładowe propozycje, w których możemy pewne rzeczy zmieniać. To idealny moment na zadawanie dociekliwych pytań i ewentualne poprawki, bo kiedy projekt zostanie zrealizowany nie będzie można w nim już niczego zmieniać. Najczęściej wykonuje się podłoże w stonowanych barwach, a przy krawędziach i obramówkach wokół roślin stosuje się żywsze kolory, by wydzielić odpowiednie obszary w ogrodzie, np.: na drzewa owocowe i kolorowe kwiaty. Można też oddzielić przestrzeń do zabaw dla dzieci, tak by wyraźnie zaznaczyć granice, których maluch nie może przekroczyć, żeby nie poniszczyć sadzonek. Tylko przemyślany projekt pozwoli na wyjątkową aranżację ogrodu.

Znajdź dobre firmy

Żeby stworzyć prawdziwe dzieło sztuki wokół domu, trzeba znaleźć specjalistyczne firmy. Układanie kostki brukowej nie jest proste i wymaga fachowej wiedzy. Byle kto nie może się za to zabrać. W pierwszej kolejności trzeba przygotować powierzchnię, na której budowlańcy ułożą posadzkę. Zależnie od rodzaju gruntu i możliwego obciążenia wykop powinien mieć grubość od 20-50 cm. Dobrze też pomyśleć o zapewnieniu naturalnego spływu, by umożliwić ujście zalegającej wodzie, która powstała na skutek długotrwałych opadów deszczu. Układanie kostki brukowej wymaga precyzji. Trzeba ją równomiernie położyć, by całość dobrze wyglądała. Nawet najdrobniejsze niedociągnięcia będą widoczne, dlatego warto powierzyć realizacje tego typu inwestycji fachowcom. Już same materiały to bardzo duży koszt, a nieumiejętne prace i zostawienie fuszerki może spowodować szybsze zniszczenie podłoża i skrócić deklarowaną przez producenta żywotność kostki. Dlatego należy znaleźć dobrego wykonawcę, który szybko rozwiąże problem i upora się z pracami. W ten sposób układanie kostki brukowej nastąpi bardzo sprawnie. Roboty będą wykonane na najwyższym poziomie, dzięki czemu będzie można korzystać z posadzki przez bardzo długi czas. Żeby znaleźć rzetelną firmę, trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić, jak długo działa na rynku i czy może się pochwalić referencjami. Dobrze jest zweryfikować opinie innych klientów w internecie zwłaszcza na forach tematycznych. Tylko wtedy będziemy wiedzieć, czy współpraca z daną firmą to rzeczywiście dobry pomysł. Kostka brukowa jest bardzo wytrzymała. Pomimo zmiennych warunków pogodowych stale wygląda tak samo, nie traci kolorów. Nic dziwnego, że znajduje tak wielu zwolenników. Ciekawe efekty i możliwość atrakcyjnego zagospodarowania przestrzeni wokół domu sprawiają, że nawet najbardziej wymagający klienci będą mogli dobrać posadzki do swoich potrzeb i dopasować je tak, by komponowały się z resztą domu, a ogród wyglądał jak nie z tej ziemi.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *