Sprzedaż złomu – szansa na dorobienie niemałych pieniędzy.

Dorobienie do pensji czy innych dochodów to marzenie wielu z nas. Czasami jednak w poszukiwaniu pieniędzy nie widzimy okazji, które pozwalają na zarobienie, choć pozornie nic na to nie wskazuje. Przykładem pracy, która przynosi dochody jest sprzedaż złomu.

Sprzedaż złomu nie musi oczywiście wiązać się z jego pozyskiwaniem. W każdym domu można znaleźć wiele niepotrzebnych metalowych elementów, które można sprzedać. Przykłady? Jest ich niemało.

Aluminiowe puszki

Puszki po piwie i po innych napojach najczęściej trafiają na śmietnik. Nie każdy wie, że kilogram takich puszek kosztuje nawet pięć złotych. Oczywiście nie są to duże pieniądze, przy dużej ilości puszek, można jednak zarobić nawet kilkaset złotych rocznie. Jedyne, co trzeba zrobić, to zaprzestać ich wyrzucania. Po zgromadzeniu większej ich ilości, należy znaleźć skup złomu, który je skupuje i po prostu sprzedać.

Metal

Stare pralki, metalowe elementy po remontach, stare siatki ogrodzeniowe – to wszystko są pieniądze. Zamiast wyrzucać takie rzeczy, w miarę możliwości warto je gromadzić. Wartość kilograma złomu rzadko przekracza złotówkę, jednak złom metalowy jest dość ciężki. Łatwo uzbierać kilkaset kilogramów. Sprzedaż takiej ilości zapewni duży zysk.

Miedź

skup złomuKable, elementy lutownic, inne elementy miedziane, warto odkładać w osobne miejsce. Miedź jest jednym z najdroższych popularnych metali. Cena tego surowca w skupie złomu rzadko spada poniżej piętnastu złotych. Wyrzucanie miedzianych rzeczy jest więc działaniem mało rozsądnym. O wiele lepiej je gromadzić, po uzbieraniu kilku kilogramów, odwiedzić skup złomu i po prostu je sprzedać.

Inne elementy

Elementy aluminiowe, akumulatory, żeliwo. Możliwości sprzedaży złomu jest niemało. Nie każdy decyduje się na odkładanie takich elementów i ich późniejszą sprzedaż. Powody są różne. Nierzadko ludzie wstydzą się takich działań. Oczywiście nie ma czego. Nikt nie każe chodzić i zbierać złom. Czasami w domu zbiera się go wiele, co więcej rzeczy, które można w skupie złomu sprzedać, pojawiają się w naszym domu regularnie. Przykładem są choćby banalne puszki z takich produktów jak karma dla psów.

Podsumowując

Na sprzedaży złomu nie można uzyskać fortuny, ale zauważalne pieniądze już tak. Warto decydować się na odkładanie metalowych niepotrzebnych elementów i późniejszą ich sprzedaż. Oczywiście nie bez znaczenia jest również cena sprzedaży, warto więc odwiedzić więcej niż jeden skup złomu. Przy większej ilości złomu, pewnym problemem może być transport – nie każdy posiada odpowiedni samochód. W takich sytuacjach warto powiadomić skup złomu. Wiele takich punktów dysponuje własnym transportem i odbierze złom bezpośrednio z miejsca, które wskażemy.

Złom to nie śmieci. To pieniądze. Jeśli zdamy sobie z tego sprawę i nauczymy się nie wyrzucać tego, na czym można zarobić, z zaskoczeniem zauważymy, że to był dobry krok. Sprzedaż pozornie mało wartościowych elementów może okazać się bardzo zyskowna.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *