Płyty drogowe używane kontra nowe. Na które warto postawić?

Pracujesz w firmie budowlanej i potrzebujesz tymczasowej drogi, która prowadziłaby na budowę? A może budujesz podjazd pod garaż przed swoim domem? Przeczytaj ten artykuł i zobacz, dlaczego warto jest stawiać na płyty drogowe i które wybrać.

Płyty drogowe i ich zastosowania

Wbrew pozorom płyty drogowe mają wiele zastosowań. Można je używać nie tylko przy budowie dróg, jak sama nazwa wskazuje, ale także przy budowaniu podjazdów, parkingów, a nawet tarasów w ogrodzie. Skąd taka wielofunkcyjność płyt betonowych? Budowlańcy, jak i prywatne osoby, cenią je sobie przede wszystkim za wytrzymałość, która idealnie sprawdza się przy dużym przepływie pojazdów, jak i za odporność na działanie czynników atmosferycznych. Tego typu trwałość gwarantuje wysokiej jakości materiał oraz nowoczesne technologie, które zostały wykorzystane przy produkcji. Dzięki temu płyty drogowe są niezawodne przez wiele ich użytkowania. Jakby tego było mało to koszt ich utrzymania nie jest niewielki i są one znacznie tańszym materiałem niż asfalt.

Nowe czy używane?

Na rynku znajdują się nowe oraz używane płyty drogowe. Oba rodzaje są bardzo wytrzymałe, jednak nowe płyty betonowe są bardziej wytrzymałe, a co za tym idzie pewniejsze. Na ten stan rzeczy wpływa ich brak eksploatacji oraz uszkodzeń mechanicznych. Jeżeli więc używasz płyt betonowych w celach prywatnych i zależy Ci na tym, żeby efekt Twojej pracy trwał przez lata, wtedy zdecydowanie postaw na nowy materiał. Jeżeli zaś budujesz tymczasową drogę, wtedy lepiej jest postawić na używany odpowiednik. Z tej opcji bardzo często korzystają budowlańcy, którzy budują drogi tymczasowe na budowę, aby dojazd na budowę był łatwiejszy nie tylko dla osób, którzy przywożą materiały, ale też dla pracowników.

Skup płyt drogowych

Płyty betonowe mają jeszcze jedną zaletę, a mianowicie są łatwe w montażu i demontażu. Dzięki tej cesze na rynku można znaleźć wiele skupów, w których można odsprzedać lub kupić płyty drogowe. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie tylko chcą w niższej cenie kupić używany odpowiednik, ale także mają na magazynie zalegające im płyty betonowe i chcą się ich pozbyć. W ten sposób nie tylko się ich pozbędą, ale także przy okazji zarobią trochę pieniędzy. Jeżeli zaś chodzi o cenę używanych płyt w skupie, to trzeba liczyć się z tym, że kosztują one około 1/3 ceny nowego odpowiednika.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *