Plac zabaw na osiedlu to świetny pomysł

Mieszkanie na osiedlu ma swoje wady, ale oczywiście ma również zalety. Te wady i zalety mogą się odnosić, zarówno do nas dorosłych, jak i do naszych dzieci, one również w pewnym stopniu korzystają, a w pewnym tracą na mieszkaniu w bloku zamiast na przykład w domku na wsi. Mieszkając w bloku musimy pewne decyzje podejmować razem ze wspólnotą mieszkaniową, w której coraz częściej zrzeszane są osoby mieszkające na danym osiedlu.

To dobra sprawa, wspólnie łatwiej zrealizować pewne przedsięwzięcia, jak budowa placu zabaw, malowanie klatki schodowej i tym podobne. A propos placów zabaw to naprawdę ważna rzecz, o której wiele wspólnot, niestety zapomina. Postawienie na podwórku między blokami przynajmniej jednego placu zabaw to powinien być pewien standard. Przecież na każdym osiedlu jest choć trochę dzieci, które powinny mieć dobre miejsce do zabawy. Czasem brakuje placu zabaw, a czasem niestety jest on również bardzo zaniedbany wręcz niebezpieczny, wtedy często lepiej się zastanowić nad kupnem nowego placu zabaw, niż renowacją starego. Weźmy pod uwagę to, że plac zabaw nie musi kosztować wiele. Istnieją gotowe zestawy, które, zwłaszcza dla wspólnot nie stanowią wysokich kosztów, a, co ważne posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Co to są certyfikaty placów zabaw? To zdecydowanie ważna sprawa, taki certyfikat świadczy o tym, że plac zabaw był testowany i jest dla naszych dzieci całkowicie bezpieczny.

Gdy uda nam się załatwić ze wspólnotą mieszkaniową możliwość postawienia placu zabaw i wybierzemy odpowiedni zestaw, posiadający certyfikaty bezpieczeństwa musimy na przyszłość zapamiętać, że plac zabaw nie może zostać pozostawiony sam sobie. To miejsce zabaw dla dzieci, a wiec wymaga naszej najwyższej uwagi. Plac zabaw należy poddawać ocenie technicznej i konserwacji raz na jakiś czas. Wszystko po to, aby jak najdłużej w sposób bezpieczny służył dzieciom, które mieszkają na naszym osiedlu. To, że plac zabaw został postawiony wspólnymi siłami mieszkańców wspólnoty sprawia, że powinni oni przykładać większą wagę do dbania o jego estetykę oraz sprawność. Kwestię wyboru zestawu na plac zabaw możemy pozostawić dzieciom, które przecież będą z niego korzystały w największym stopniu. Będą miały wtedy swój udział w stawianiu placu zabaw i na pewno również, dzięki temu będą bardziej to miejsce doceniały i dbały o nie. Wiadomo, że to, w co zaangażujemy się bardziej to bardziej tez cenimy, więc łatwo sprawić, żeby nasz plac zabaw długo działał sprawnie i nie został przypadkiem zdewastowany.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *