Plac zabaw budżet obywatelski – jak pozyskać środki?

Obecnie branża budowlana przeżywa wyraźne ożywienie. Popyt na nowe mieszkania jest tak duży, że deweloperzy nie nadążają z budową nowych mieszkań. Powstają nowe osiedla, ale placów zabaw ciągle brak. Przeczytaj ten tekst i sprawdź, w jaki sposób można pozyskać środki na ten cel.

Place zabaw nie zawsze spełniają oczekiwania. Problemem są fundusze

Zachowując odpowiednie normy i przepisy starają się w jak najlepszy i najbardziej efektywny wykorzystać każde miejsce, w którym można wybudować blok. Powstaje przez to wiele osiedli na których brakuje zieleni oraz placów zabawa dla dzieci. Mieszkańcy usilnie próbują interweniować u dewelopera, aby teki plac wybudował. Nie jest to jednak łatwe zadanie, bo bardzo często kończy się odmową. A jeśli taki plac zabaw powstanie to jest on niewielkich rozmiarów i z całą pewnością niewystarczający dla większej grupy dzieci. Na takim placu powstają dwie albo trzy zabawki dla dzieci.
Powstaje zatem pytanie, czy kupując nowe mieszkanie jesteśmy skazani na to, aby być pozbawionym miejsca, do którego można bezpiecznie i w spokoju wyjść z dzieckiem? Nie.

Możesz wziąć sprawy w swoje ręce

Mieszkańcy bardzo często biorą sprawy w swoje ręce i powstaje dzięki temu projekt plac zabaw budżet obywatelski, który będzie budowany z pieniędzy znajdujących się w budżecie obywatelskim. Taki projekt inwestycji ma bardzo dużą szansę realizacji, jednak musi mieć poparcie dużej części mieszkańców i obywateli na danym osiedlu.
Już niejednokrotnie z budżetów obywatelskich były budowane place zabaw i zawsze wszyscy są z tego zadowoleni. Plac zabaw to nie tylko miejsce, do którego można się udać z dzieckiem, ale to także miejsce które w pewnym stopniu ożywi przestrzeń znajdującą się pomiędzy ogromnymi wieżowcami.
Dzieci bardzo chętnie wybierają się na plac zabaw budżet obywatelski, bowiem są w stanie na nim spożytkować całą swoją energię. Pozwala to także na odciągnięcie dzieci i młodzieży od telewizora czy komputera. Jednak aby to było możliwe wybudowany plac zabaw musi być na tyle atrakcyjny aby chciało się tam wychodzić. W przeciwnym razie po prostu to miejsce będzie świeciło pustkami i z czasem może stać się bardzo zaniedbane i będzie przypominało jeden wielki śmietnik, bo duża część osób przestanie o nie dbać.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *