Mycie rąk w idealne umywalce

Mycie rak jest bardzo ważną czynnością higieniczną, która odbywa się zazwyczaj przy użyciu mydła oraz bieżącej wody dostarczanej przez baterię umywalkową. Ręce myjemy w umywalce, a warto myć je w villeroy & boch umywalki, ponieważ te urządzenia sanitarne są niezwykle funkcjonalne i mają specjalne odkładacze, na których zmieścimy mydło, płyn do mycia rąk, papier higieniczny i wiele innych niezbędnych drobiazgów.

Dlaczego mycie rąk jest bardzo ważne?

Mycie rak jest bardzo ważną czynnością w codziennym życiu. Chroni bowiem przez bardzo poważnymi chorobami brudnych rąk. Są to takie schorzenia jak siejące grozę w Europie w 2011 r. zatrucie pokarmowe, jakie zostało wywołane przez bakterię E -coli. Innymi poważnymi chorobami biorącymi się z brudnych rąk są między innymi: wirusowe zapalenie wątroby typu A, gronkowiec, salmonella, tasiemiec. Wagę tego problemu oraz potrzeby zachowania czystych rąk w codziennej profilaktyce zdrowotnej docenił także UNICEF. UNICEF ustanowił dzień 15 października Światowym Dniem Mycia Rąk.

Dlaczego ręce są brudne

Na dłoni każdego człowieka można znaleźć około 150 gatunków bakterii. Nie wszystkie są chorobotwórcze. Warto przy tym pamiętać, że tylko 17 procent spośród bakterii, jakie występują na rękach, znajduje się na obu dłoniach. Zdecydowanie więcej bakterii żyje na dłoniach kobiet. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim powodem jest kobieca zdecydowanie cieńsza i bardziej delikatna skóra. Ta cecha sprzyja rozwojowi mikrobów. Innym ważnym powodem jest pH kobiecej skóry. Bakterie bardziej lubią kobiece pH niż pH, jakie ma skóra męska. Na dłoniach występują trzy rodzaje drobnoustrojów. Pierwsze z nich są nieszkodliwe dla zdrowia. Jest to tak zwana flora stała. Te prozdrowotne bakterie zapewniają właściwe funkcjonowanie skóry. Kolejne drobnoustroje są zwane przejściowymi, czyli florą przejściową – są zanieczyszczeniami i mogą stać się przyczyną infekcji. Następne drobnoustroje są najbardziej niebezpieczne dla zdrowia człowieka. To drobnoustroje chorobotwórcze czyli tak zwana flora infekcyjna.

Jak prawidłowo myć dłonie?

Aby pozbyć się zanieczyszczeń, należy odpowiednio myć dłonie. Nie wystarczy jednak stosować dobrych mydeł czy płynów, należy stosować odpowiednią technikę mycia dłoni od strony wewnętrznej, poprzez wierzchnią, między palcami i same palce z kciukiem łącznie. Warto mieć też odpowiednie miejsce, żeby dłonie można było dokładnie umyć. Oczywiście do tego służy łazienka z umywalką.
Każda łazienka jest wyposażona w umywalkę, która idealnie pasuje do jej stylu i jest bardzo funkcjonalna. Wiele ciekawych rozwiązań w tym temacie proponuje marka Villeroy & Boch. Villeroy & Boch umywalka to idealne wyczucie stylu, komfortu i szlachetnych materiałów, z jakich urządzenia sanitarne tej marki zostały wykonane. Ciekawa ceramika, o interesujących designerskich kształtach znajdzie zastosowanie w każdej łazience, będzie cieszyć każde oko, a mycie rąk stanie się frapującą przyjemnością. W łazience należy przyjemnie spędzać czas, pomogą w tym doskonale wykonane Villeroy & Boch umywalki.

Zapraszamy na stronę http://lazienki-szydlowski.pl/ceramika.html?producent1=90 gdzie znajdziesz Umywalki Villeroy & Boch.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *