Konkurs plastyczny pt. „Mój wymarzony plac zabaw”

W naszej gminie wiele się dzieje. Najlepszym tego przykładem jest nowo powstały konkurs plastyczny pt. „Mój wymarzony plac zabaw”.

Co uchwalono na sesji rady gminy?

Po ostatniej sesji rady gminy uchwalono wiele ciekawych propozycji związanych z rozwojem naszej gminy. Ma powstać nowe kino, część pieniędzy zostanie przeznaczona na remont zabytkowych elewacji. Ku mojej największej uciesze powstanie nowoczesny plac zabaw. To bardzo ważne, aby nasze pociechy miały gdzie spędzać swój wolny czas. Chciałbym, aby miejsce gdzie plac zabaw ma powstać było ogólnodostępne. Ale z drugiej strony musi być ogrodzone, i uniemożliwiać samowolne oddalenie się najmłodszych uczestników. Miejsce praktycznie mamy już wybrane. Teren należy do gminy, więc odpada problem z jego zakupem. Teraz trzeba znaleźć firmę, która podejmie się zaprojektowania placu a następnie jego wykonania. Ważne jest, aby plac zabaw był bezpieczny dla jego użytkowników. Po wykonaniu pozostaje kwestia odbioru prac. A w dalszej perspektywie także jego konserwacja i sprawdzanie czy użytkowany sprzęt nie uległ jakiemuś zniszczeniu i nie stwarza zagrożenia. Dla nas bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Dzieci a także rodzice muszą tam odpoczywać i dobrze się bawić a nie obawiać się o życie i zdrowie swoje i swoich pociech. Podczas sesji rady miasta postanowiliśmy także wyznaczyć jedną osobę, która weźmie odpowiedzialność, także prawną za plac zabaw i za to, co się tam będzie działo. To bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Ale cel szczytny.

Plac zabaw, który zapewnia dzieciom bezpieczeństwo

Sam plac zabaw musi być nowoczesny i spełniający wszelkie wymogi Unii Europejskiej, co do certyfikatów i tym podobnych rzeczy. Musi być tak zbudowany, aby dosłownie każde dziecko mogło tu znaleźć coś dla siebie. Zbudujemy zjeżdżalnie, huśtawki, ścianki wspinaczkowe różnej wielkości, karuzele, piaskownice, ściany z opon, tyrolki, stoły do gry w pin ponga i wiele innych ciekawych atrakcji. Nie zapomnimy też o ławeczkach, zwróconych w kierunku placu zabaw tak, aby przebywający tu opiekunowie mogli mieć przez cały czas swoje pociechy na oku. Naszym marzeniem jest, aby był to plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Przy okazji ogłaszamy konkurs dla jego przyszłych uczestników. Otóż proponujemy, aby do końca miesiąca dzieci namalowały obraz przedstawiający ich wymarzony plac zabaw. Podzielimy prace na dwie kategorie wiekowe. Najlepsza praca zostanie nagrodzona super nagrodą niespodzianką. Zostanie też umieszczona na tablicy Urzędu Gminy w naszym mieście i wszyscy odwiedzający urząd petenci będą mogli ją podziwiać. Gorąco zachęcamy dzieci, aby przysyłały do nas swoje prace pt: „mój wymarzony plac zabaw”.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *