Jak wyglądał plac zabaw wczoraj i dziś?

Któż z nas nie lubił w dzieciństwie odwiedzać placów zabaw? Chyba nie było takiej osoby. Patrząc na obecne place zabaw nie trudno jest zauważyć, jak bardzo się one zmieniły. Przeczytaj ten artykuł i zobacz jak upływający czas odmienił te miejsca.

Plac zabaw z dawnych lat

Plac zabaw jeszcze kilkanaście lat temu wyglądał w zupełności inaczej. Przede wszystkim nie było tylu różnorodnych urządzeń, do których teraz ma dostęp młodsze pokolenie. W początkowej fazie plac zabaw składał się z huśtawki, piaskownicy i ewentualnie jakieś karuzeli. Bardzo często można było też spotkać drewniane ciuchcie, które chętnie były odwiedzane przez wszystkie dzieci. Niestety, były to bardzo prymitywne place zabaw. Nie tylko wybór urządzeń był niewielki, ale także pod względem kolorystycznym nie zachęcały do ich odwiedzania. Dawne place zabaw były utrzymane w odcieniach zieleni czy niebieskiego. Zdarzały się również takie, które były pomalowane na szaro. Jak widać niewielki wybór urządzeń oraz smutna kolorystyka powodowały, że wszystkie place zabaw były bardzo monotonne. Oczywiście, w tamtych czasach nikt na taki stan rzeczy nie narzekał, ponieważ dzieci i ich rodzice byli zadowoleni z tego, że mają miejsce, w którym mogą się bawić.

Współczesny plac zabaw

Obecnie place zabaw bardzo się zmieniły. Wynika to nie tylko z techniki, która poszła do przodu, ale także z tego, że na rynku jest wielu producentów zabaw. Każdy z nich chce, aby jego plac zabaw był jak najbardziej atrakcyjny, dzięki czemu będzie miał kolejne zlecenia. Wraz z biegiem czasu powstało też kilka ciekawych urządzeń lub zostały one zmodyfikowane. I tak na porządku dziennym są teraz place zabaw, które mają już nie tylko huśtawki, czy piaskownice, ale również takie ze zjeżdżalniami, karuzelami i torami przeszkód. Jak widać asortyment znacznie się zwiększył, a jakby tego było mało to dodatkowo jest ogromny wybór wariacji tych urządzeń, dzięki czemu wyróżniamy wiele typów np.: zjeżdżalni. Poza tym kolorystyka znacznie uległa zmianie. Teraz nie ma już szarych i burych kolorów, tylko królują ciepłe, różnorodne barwy. Czerwień, żółty, jasna zieleń, czy pomarańczowy to jedne z wielu kolorów, które możemy zauważyć na placach zabaw. Ta niewiarygodnie różnorodna kolorystyka zachęca wszystkie dzieci do odwiedzenia tych miejsc, dzięki czemu zawsze jest wiele dzieciaków na placach zabaw, a ich śmiech roznosi się po całej okolicy.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *