Designerskie lampy: sposób na wyrażanie siebie

Urządzanie wnętrza jest bardzo ważne. Żeby dobrze czuć się w pomieszczeniu, musi być ono zaaranżowane zgodnie z własnym gustem i upodobaniami. Inaczej nie będziemy mogli naprawdę odpocząć. Wśród wielu dostępnych modeli lamp designerskich dużą furorę robią te kolorowe. Wbrew pozorom są one istotne i dużo mówią o indywidualnym charakterze.

Jaki kolor lampy wybrać?

To czy postawimy na designerskie lampy w kolorze czerwonym, żółtym czy zielonym zależy od wielu czynników. Najważniejszym jest chyba dobór urządzenia do wnętrza. Jeśli mamy pokój urządzony w pastelowych barwach, to staramy się do niego dopasować dodatki. Jednak nie jest to kluczowe. Wybór koloru dodatków determinuje nasza osobowość. Istnieje pojęcie, takie jak psychologia kolorów. Barwa, którą wybieramy dużo o nas mówi i zdradza nasze potrzeby. Zieleń określa osoby, które cenią wartości rodzinne, harmonię, stabilizację. Czerwony z kolei wybierają ludzie, którzy są aktywni fizycznie, mają duszę społeczników są towarzyscy. Niebieski to kolor artystów i wrażliwych jednostek, z kolei fioletowy określa tych, którzy cenią sferę duchową. Różowy przypisuje się romantykom. To tylko niektóre przykłady, jednak według wielu psychologów, kolory które wybieramy mają duże znaczenie i przedstawiają nasze potrzeby. Nie należy tego zatem bagatelizować. Na rynku jest ogromny wybór produktów w rożnych odcieniach. Są nowoczesne lampy, które zawierają w sobie kilka różnych kolorów. Efekt, który można w ten sposób uzyskać jest bardzo ciekawy. Po oświetleniu powstaje ciekawa gra światłem. W ten sposób można uzyskać niepowtarzalny klimat.

Designerskie lampy do każdego wnętrza

Designerskie lampy dobrze się prezentują niemal w każdym wnętrzu. Ze względu na swój minimalistyczny charakter świetnie wyglądają zarówno w salonie, jak i pokojach dla dzieci lub w kuchni. Model można dopasować do wyposażenia pomieszczeń. Do prostych pomieszczeń takie oświetlenie sprawdza się idealnie. Są też modele, które będą dobrze wyglądać w klasycznych wnętrzach. Furorę robią n, które kształtem nawiązują do tradycyjnych modeli, jednak ich wykonanie jest bardzo oryginalne. Do ich produkcji użyto materiałów, takich jak przezroczysty polietylen, kolorowe tworzywa sztuczne. Wykorzystanie nowoczesnych komponentów i starodawnej stylistyki robi bardzo duże wrażenie. Pomieszanie dwóch skrajnych, z pozoru, stylów to bardzo dobra forma. Tego typu rozwiązania doskonale się prezentują i świetnie wyglądają. Mogą stanowić ozdobę zarówno nowocześnie urządzonej przestrzeni, jak i klasycznego salonu. Efekt, jaki można w ten sposób uzyskać jest niesamowity. Każdy, kto choć raz zobaczył takie rozwiązanie będzie pod wrażeniem. Z pewnością będzie chciał je wykorzystać u siebie. Takie nietypowe zestawianie są coraz częściej spotykane. Pojawiają się również w czasopismach zajmujących się wystrojem wnętrz lub w internecie. Są stosowane przez projektantów wnętrz, bo dzięki nim pomieszczenie zyskuje nowe oblicze.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *