Budżet obywatelski plac zabaw, boisko – na przykładzie niewielkiej gminy

Czy budżet obywatelski plac zabaw, boisko, skwer są już realizowane w niewielkich gminach? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: http://budzet-obywatelski.pl/.

Decyduj o tym, co się dzieje w Twojej miejscowości

To bardzo pocieszające dla nas mieszkańców niewielkich miejscowości, że władze chcą tak, jak w dużych miastach wyjść na przeciw potrzebom swoich mieszkańców i oddać im część swoich kompetencji do decydowania o rozwoju lokalnym. Z pewnością możliwości finansowe są znacznie mniejsze, budżet obywatelski plac zabaw, boisko, ścieżka rowerowa, a także przykładowo siłownia na świeżym powietrzu – takie cele są do osiągnięcia.

Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z przysługującego prawa do zgłaszania swoich inicjatyw lokalnych mogą teraz bez żadnych przeszkód to robić, a każdy pomysł uzasadniony potrzebami danej społeczności ma szansę być uwzględniony w drodze głosowania bezpośrednio zainteresowanych bo mieszkających na danym terenie.

Co zrobić, by zgłosić lub zagłosować na projekt?

Wystarczy zajrzeć na strony internetowe danej gminy i wyszukać zakładkę – budżet obywatelski plac zabaw, boisko, tam z pewnością są dostępne wszelkie informacje dotyczące sposobu zgłaszania i głosowania projektów społecznych. Radni gminni także angażują się w pomoc formalną przy takich akcjach.

Generalnie poprzez budżet obywatelski plac zabaw, małą infrastrukturę, czy organizowanie ze specjalnej puli pieniędzy publicznych innych ciekawych i bardzo pożytecznych na danym terenie inicjatyw, zawiązuje się mądra współpraca pomiędzy mieszkańcami a władzą samorządową. To bardzo pomaga w organizowaniu lepszego funkcjonowania oraz wspólnego życia w naszych małych ojczyznach.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *